Претприемаштво
Арс Ламина

Претприемаштво

Шифра на артикл: 001611
Баркод: 9786082293936
Код на производителот: 1611
Достапно веднаш
0 МКД
1.690 МКД
1.690 МКД
27,35 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Oва издание на Претприемаштво е дизајнирано да ги подучи студентите за процесот на формулирање, планирање и спроведување нов потфат. Студентите се изложени на детални описи „како да“ спроведат нов потфат на логичен начин. На крајот на текстот рачно се прибрани сеопфатни случаи од авторите за да ги придружуваат концептите на поглавјето. Авторите се потпираат на својата експертиза за предмети кои се рангирани од претприемачко решавање до глобално претприемаштво, како и нивното искуство во управување реални деловни потфати за да создадат книга која ја адресира динамиката на денешните претприемачки предизвици и ги балансира модерната теорија и практика.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Економија
Автор Robert Hisrih, Mihael Peters
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2012
Број на страници620

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 1.200 МКД
19,42 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 700 МКД
11,33 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.15 MB