Омон Ра
Антолог

Омон Ра

Шифра на артикл: 007657
ISBN: 9786082433486
Код на производителот: 7657
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Омон Кривомазов е обично советско дете што мечтае за лет во вселжената. Таа идеја станува основа во неговиот живот и му ја одредува натамошната судбина. Во СССР освојувањето на космосот е една од најваните задачи и Омон има среќа (или несреќа) да учествува во тоа. Но фантазиите се едно, а реалноста нешто сосем друго. Многу лесно, во даден миг, мое да сфатиме дека cелиот наш живот е една огромна измама. „Омон Ра“ (1992) е првиот роман на Пелевин со кој тој го привлекува вниманието на читателите и на критиката и во него со неверојатна вештина претставува една алтернативна верзија на историските настани што досега никој не ги ставаше под никаков сомне.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Научна фантастика и фантазија
Автор Виктор Пелевин
Издавач Антолог
Јазик Англиски
Повез Мек повез
Број на страници160

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Rebecca Yarros
1.099 МКД
Sačuvano u omiljne
480 МКД
Заштеда 13%
550 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : M.J. Kuhn
1.099 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 12.14 MB