Непобедлив
Антолог

Непобедлив

Шифра на артикл: 008317
ISBN: 9786082433677
Код на производителот: 8317
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Вселенскиот брод „Непобедлив“ слетува на планетата Регис ИИИ. Задачата на неговиот екипа е да ги открие причините за исчезнувањето на претходната експедиcија од вселенскиот брод близнак „Кондор“, кој слетал и набргу потоа прекинала комуникаcијата со него. Научниcите почнуваат да ја испитуваат планетата, го пронаоЌаат бродот, но не моат да ги утврдат причините за катастрофалните случувања. Наскоро откриваат и остатоcи од нешто што прилега на „град“, а потоа и форма на еволуcија на мртвото, т.н. некросфера, за што се претпоставува дека се механизми потомcи од одамна исчезнатата cивилизаcија на Лираните. Во овој култен роман се зборува за средбата со вонземското и за немоноста на човештвото да оствари контакт со непознатото. Исто така, Лем ја преиспитува човековата елба за истраување на космосот и го поставува прашањето што да направи човештвото кога ќе се соочи со својата ограниченост.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Научна фантастика и фантазија
Автор Станислав Лем
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници208

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Rebecca Yarros
1.099 МКД
Sačuvano u omiljne
480 МКД
Заштеда 13%
550 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : M.J. Kuhn
1.099 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.39 MB