Српскиот режим и револуционерната борба во Македонија
Ад Вербум

Српскиот режим и револуционерната борба во Македонија

Шифра на артикл: 011486
ISBN: 9786084759485
Код на производителот: 11486
Достапно веднаш
0 МКД
750 МКД
750 МКД
12,14 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Книгата на К. Прличев е една од најдокументарните изворни сведоштва за српските злосторства во Македонија за време на Балканските војни и првите години од Првата светска војна. Изнесените податоци, списоци и потресните фотографии говорат за геноцидот и невидените злосторства на кој бил подложен македонскиот народ од страна на новите ослободители поробувачи. Македонскиот народ во овој период доживеал огромни погроми, масовни егзодуси, со напуштање на родните огништа, опожарување на огромен број села, невиден терор, колежи, срамни обесчестувања и најразлични опустошувања и злосторства.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историја
Автор Кирил Прличев
Издавач Ад Вербум
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Година на објавување2014
Број на страници212

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.78 MB