Доберос: античкиот град на Исар – Марвинци
Антолог

Доберос: античкиот град на Исар – Марвинци

Шифра на артикл: 051797
ISBN: 9786082435732
Код на производителот: 51797
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Книгата е двојазична, македонско-англиска, и, со многубројниот илустративен материјал, се даваат исклучителни податоци за овој антички град. Според изјавите на рецензентите, овој труд ќе биде основно градиво за идните студенти по археологија заинтересирани за римскиот период, поточно за градот на Исарот во село Марвинци – ДОБЕРОС. “Тoday we have in front of us the remnants of the most significant point in Macedonia from the first millennium B.C. That is a city which in the course of its one thousand and five hundred years of existence has reached the peak in the cultural development of its times as a lodestar in the Valandovo and the Povardarie regions. Cone Krstevski’s book is a completed whole on the research and results from the very findings. The purpose of this book is to present the city on the Isar, the notional Doberos, to the greater public, and furthermore, serve the researchers in the future as an authentic document and remind them of everything that had happened in th
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историја
Автор Цоне Крстевски
Издавач Антолог
Возраст 13+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници98

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.78 MB