Волшебниот рид, том 1
Арс Ламина

Волшебниот рид, том 1

Шифра на артикл: 001539
Баркод: 9786082297309
Код на производителот: 1539
Автор: Томас Ман
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Томас Ман, според мислењето на многумина, е најголемиот германски писател на совремжената епоха. Колку и да изгледа мачна тежината на овој пиетет, авторот на (меѓу другото) Буденброкови, Волшебниот рид, Смрт во Венеција и Јосиф и неговите браќа се чини способен истиот да го поднесе со леснина што веројатно им е туѓа на англиските или француските автори опишувани на сличен начин: признат уште по својата 26 година кога го објавува Буденброкови, Нобеловец од 1929 година, Ман од почетокот до крајот на својата долга писателска кариера како да не си дозволува оддишка и својот опус неуморно го збогатува со нови ремек-дела.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Томас Ман
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2014
Број на страници400

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.32 MB