Том Џонс : историја на едно најденче, том 2
Арс Ламина

Том Џонс : историја на едно најденче, том 2

Шифра на артикл: 002636
ISBN: 9786082299150
Код на производителот: 2636
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Насликувајќи една цела низа на карактери наспроти платното на фаличната, но добродушна природа на епонимниот главен лик, Хенри Филдинг - уште во еден од најраните романи во историјата на англиската книжевност - во дискурзивно постмодерната структура на својот роман, наоѓа начин да ги вмрежи и своите размислувања за лошите автори и критичари, за фанатичниот методизам, за природата на уметноста и значењето на тоа да се биде автор, за смислата на човекувањето. И, сепак, во ниту еден момент да не ја запостави својата приказна. И токму ова е една од чудесните одлики на овој роман: читателот не може да ја заборави ниту фабулата, ниту ликовите, но исто така ниту нивниот заборав од страна на Филдинг. Ова е вториот од трите тома на „Том Дјонс“ во оваа едиција и истиот ја опфаќа втората третина од 18-те книги кои го составуваат.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Хенри Филдинг
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2014
Број на страници332

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
Sačuvano u omiljne
500 МКД
Sačuvano u omiljne
400 МКД
Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Идит Вортон
400 МКД
Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Херман Хесе
300 МКД
Sačuvano u omiljne
400 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB