Белата индијанка
Мартина

Белата индијанка

Шифра на артикл: 010469
ISBN: 9786084626558
Код на производителот: 10469
Автор: Џек Лондон
Достапно веднаш
0 МКД
360 МКД
360 МКД
5,83 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Физички силен, духовно смел и храбар до безумност, арогантен во својата упорност и во своите стремежи. Лондон во себе носел семе на неодговорност. Лондон го славел жживотот, ја воспеал борбата на Ничеовиот натчовек со елементраната стихија, но, во часовите кога тоа не можело да се очекува, на моменти и се препушта на истата таа стихија, подготвен да се откаже и да и се предаде на судбината на Мартин Идн, што во еден момент и го направил. Човек со огромна работна енергија, со извонредна интелигенcија, Лондон свесно усвојувал се што човековиот ум успеал да долови. Ученик на Спенсер, Ниче, Дарвин и на Маркс, настојувал да ги обедини еволуcијата и дарвинизмотч индивидуализмот на Ниче и Марксовиот научен соcијализам. Ги јавал, како што вели Ирвин Стон, двата коња до крајот на својот жживот. Апологет и поборник на соcијализмот, пред крајот на својот жживот истапил од соcијалистичката партија на Америка.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Џек Лондон
Издавач Мартина
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници208

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lewis Sinclair
199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Allison Galbraith
1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB