Драма во ловот
Мартина

Драма во ловот

Шифра на артикл: 039251
ISBN: 9786084626756
Код на производителот: 39251
Автор: Антон Чехов
Достапно веднаш
0 МКД
280 МКД
280 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Антон Павлович Чехов (1860 – 1904) е раскажувач, новелист и, секако, најголемиот драмски писател на Русија. Тој извршил големо влијание врз развојот на романот и драмската книжевност во светот. Меѓу многубројните дела на Антон Павлович Чехов, кои се преведени кај нас и во светот, неговиот роман „Драма во ловот“ претставува единствениот негов криминален роман. Во романот „Драма во ловот“, големиот писател не бара решение на крајот на делото или во заплетот, туку го наоѓа во карактерите на главните ликови во делото, така што внимателниот читател може сам да го пронајде злосторникот, следејЌи ги и анализирајЌи ги главните ликови во делото Драма во ловот. Драма во ловот е возбудливо литературно дело во кое среЌаваме многу негативни ликови што не се обидуваат да му се спротивстават на злото, а доколку такви обиди и се појават, тие остануваат безуспешни.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Антон Чехов
Издавач Мартина
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници177

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
Sačuvano u omiljne
500 МКД
Sačuvano u omiljne
400 МКД
Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Идит Вортон
400 МКД
Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Херман Хесе
300 МКД
Sačuvano u omiljne
400 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.36 MB