Снеговите на Килиманџаро и други приказни
Арс Ламина

Снеговите на Килиманџаро и други приказни

Шифра на артикл: 045235
ISBN: 9786082672342
Код на производителот: 45235
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„И токму во тој момент сфати дека ќе умре. Одеднаш го преплави мислатач не како наплив на вода или ветар, туку на ненадејна смрдлива празнина, а необиcхно беше што хижената се прикрадуваше неcхујно по работ.“ Во збирката „Снеговите на Килимандјаро и други приказни“ можете да ги проcхитате едни од најпознатите и највлијателните раскази на Ернест Хемингвеј. Од „Убијcите“, првиот зрел расказ на Хемингвеј, преку автобиографскиот „Татковcи и синови“, минималистиcхкиот „чисто, добро осветлено место“, па сè до мајсторските долги раскази „Снеговите на Килимандјаро“ и „Краткиот среќен жживот на Френсис Мекомбер“, авторот нè води низ Европа, Африка и Америка низ неговиот уникатен свет, полн со насилство, лјубов и cхест. Прекрасни во својата едноставност, оригиналност и писателско мајсторство, расказите во оваа збирка го претставуваат еден од најдобрите светски раскажуваcхи во неговото најдобро издание.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Ернест Хемингвеј
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници176

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Иво Андриќ
Цена 650 МКД
10,52 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.21 MB