Ферди и ортаците
Мартина

Ферди и ортаците

Шифра на артикл: 049588
ISBN: 9786084626923
Код на производителот: 49588
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Ферди и ортаците“ е роман на Халид Зија Ушаклигил, мајсторскиот молив на турската литература, во кој ја обработува разликата помеѓу богатството и сиромаштијата, љубовта и парите, тешкотијата што го опкружува човекот во однос на љубовта, милоста, разочарувањето, болката, мирот, и други чувства, истовремено и трговијата во тоа време, како и семејните и љубовните врски. Читателите нема да останат импресионирани само од стилот на пишување романи на еден од највлијателните писатели на турската литература, туку ќе имаат шанса и да ги спознаат чувствата и соништата на писателот, заедно со погледот кон начинот на живеење, и ќе се здобијат со знаења за социјалниот живот за периодот во кој е пишуван романот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Халид Зија Ушаклигил
Издавач Мартина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници202

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Иво Андриќ
Цена 650 МКД
10,52 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.21 MB