Среќните времиња во Норвешка
Мартина

Среќните времиња во Норвешка

Шифра на артикл: 052622
Баркод: 9786084995029
Код на производителот: 52622
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Среќните времиња во Норвешка“ е потресна и деликатно хумористиcхна слика за блажениот домашен живот на Унсет, каде што се доловени возбудата на норвешкиот Божиќ, Седумнаесетти мај и летото во идилиcхните планини, како и хаотичната авантура на одгледување две енергични момчиња. Со живописни детали и просветлувачки описи на пејзажот, Унсет гаи желба тие среќни денови да се вратат повторно. „Толку едноставно, толку скромно по дух е ова дело, што сосема забораваме дека станува збор за домот на еден од најголемите светски писатели“ Newyork times
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Сигрид Унсет
Издавач Мартина
Димензија A5
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување0
Број на страници167

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.33 MB