Една секојдневна приказна
Мартина

Една секојдневна приказна

Шифра на артикл: 052624
ISBN: 9786084626992
Код на производителот: 52624
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Секојдневната приказна на Иван Гончаров останува секојдневна приказна и по речиси сто и осумдесет години откако е напишана. Животот и препознатливоста на романот ги истакнал и самиот автор. И навистина: судир на соништата, идеалите, младешките надежи – со обичното,со она што неволно го нарекуваме „вистината на животот“. Зарем ова не е вечна приказна?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Иван Александрович Гончаров
Издавач Мартина
Димензија A5
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување0
Број на страници408

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lewis Sinclair
199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Allison Galbraith
1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.04 MB