Пред да падне завесата
Арс Ламина

Пред да падне завесата

Шифра на артикл: 054276
ISBN: 9786082674650
Код на производителот: 54276
Достапно веднаш
0 МКД
360 МКД
360 МКД
5,83 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Хроничарот на Шерлок, д-р Вотсон, уште еднаш ја отвора својата тетратка и ни открива низа нови случаи во кои се испреплетува секојдневното со чудното, бизарното и морбидното. Овие мистерии вклучуваат исчезнување на тајни планови од исклучителна политичка важност, но и на една богата, благородна дама; убиства што на прв поглед изгледаат како да се дело на ѓаволот; и интернационална шпионска војна, чијшто главен протагонист ни е познат на сите. Сите овие случаи, без разлика дали се светски или локални, го засегаат Шерлок Холмс. Книгата „Пред да падне завесата: некои сеќавања на Шерлок Холмс“, објавена во 1917 година, е четвртата збирка раскази посветена на познатиот детектив и неговиот помошник д-р Вотсон. Оваа збирка содржи интересна мешавина од некои од најморбидните („Стапалото на ѓаволот“) и најполитичките („Плановите на Брус-Партингтон“, „Пред да падне завесата“) раскази на Артур Конан Дојл.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Артур Конан Дојл
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници182

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lewis Sinclair
199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Allison Galbraith
1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB