Градот на сонцето

Градот на сонцето

Шифра на артикл: 096016
ISBN: 9786082011677
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Томазо КАМПАНЕЛА (1568–1639) поминал 27 години во затвор поради своите смели филозофски концепции. Неговиот Град на сонцето е една од најцелосните и најубавите утопии напишани некогаш – идеална и праведна држава во која приватната сопственост и парите не постојат, а сите луѓе се рамноправни. Идеали што се актуелни и денес и заради кои оваа книга останува секогаш поучна и привлечна за читање.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Томазо Кампанела
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2011
Број на страници96
Димензија11x18cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Allison Galbraith
1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB