Години на невиност

Години на невиност

Шифра на артикл: 094203
ISBN: 9786082014227
Автор: Идит Вортон
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Добитник на Пулицерова награда, ова е книга за желбата и за предавството. „Години на невиност“ е роман кој раскажува една љубовна приказна која страда од конфликтот помеѓу вредностите и етиката во животот и општеството. Њуленд Арчер се подготвува да се ожени со убавата, но конвенционална Мери. Но, кога мистериозната контеса Оленска ќе се врати во Њујорк, Арчер ќе биде растргнат меѓу должноста и страста, и ќе се бори да донесе одлука која или ќе му го дефинира животот, или ќе му го уништи.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Идит Вортон
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници376
Димензија20cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Allison Galbraith
1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB