Двобој

Двобој

Шифра на артикл: 094209
ISBN: 9786082014449
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Оваа извонредна психолошка драма внесува во умот и во психологијата секвенца различни ликови, претставувајќи ги сите страни на конфликтите кои се поврзани со брак, неверство, и навлегува во сржта исто како Толстој во „Ана Каренина“. Она што ја прави книгата толку интересна е тоа што сите ликови ги читале најголемите руски класици и ги живеат своите животи според нив. Чехов ги потенцира разликите во поглед на политиката, честа, подкултурите и мажите и жените, моралот, вистината и расудувањето. Секоја реченица и сцена се беспрекорно напишани, а секој лик е целосно развиен и подеднакво важен. Комплексна и совршено развиена приказна што ве тера да сакате повеќе. Дело од прекрасната руска ризница, едно од најдобрите на литературата во 19 век!
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Антон Павлович Чехов
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници157
Димензија20

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Allison Galbraith
1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.99 MB