Среќното момче

Среќното момче

Шифра на артикл: 094210
ISBN: 9786082014463
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Бјернстјерне Мартинус Бјернсон бил норвешки поет, општественик и политичар. Добитник е на Нобеловата награда за литература во 1903 година како доказ за неговото значајно и многустрано творештвo. Него го краси епитетот еден од четворицата најголеми норвешки писатели на таканаречената Голема четворка. Безвременска приказна за едно младо момче и сите ограничувања и препреки што тој мора да ги надмине. Романот Среќното момче ја следи приказната на Ојвинд, коj успева да се издигне над недостатокот на материјално богатство на своето семејство и да донесе вистинско задоволство и радост во животот на многумина. Запознавајќи ја љубовта на својот живот – Мерит, Ојвинд треба да се ослободи од семејните пречки што им ги наметнува судбината. Ликовите и автентичната приказна ја прават оваа книга една од најубавите во светската литература. А во неа, несомнено, ќе се пронајдат многумина од нас.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Бјернстјерне Бјернсон
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници192
Димензија19cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Allison Galbraith
1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Оскар Вајлд
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB