Женското царство

Женското царство

Шифра на артикл: 094222
ISBN: 9786082014562
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Чехов со својата позната и необична смисла за хумор овде ни ја раскажува приказната за Ана, млада и богата земјопоседничка. Таа е роб на својата позиција, која во еден момент сфаќа дека не живее онака како што посакувала и пред неа се појавува сета бесмислена голгота на нејзиниот живот. Ликовите и животните ситуации опишани од Чехов одговараат на реалноста и авторот наметнува актуелни прашања, кои и денес отвораат различни дискусии. Личноста на хероината, позицијата во која е сместена и менталните пресврти низ кои поминува го поттикнуваат читателот да размислува за одредени прашања од јавниот и личниот морал. Ова е приказна што ќе ве вознемири, но истовремено и воодушеви, на начин на кој може само вистинската уметност.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Антон Павлович Чехов
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници98
Димензија20cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Allison Galbraith
1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Оскар Вајлд
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB