Бедни луѓе
Ѓурѓа

Бедни луѓе

Шифра на артикл: 096308
ISBN: 978-608-201-265-0
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Безвременска приказна за топлата човечка љубов што ги надминува границите на секоја несреќа. За љубовта што го тера човек да ги потроши и последните пари за да купи цвеќе и да израдува некого, да го подели со некого единственото парче леб и да се лиши од најнеопходното за да помогне некому. Најпосле, не е богат оној кој многу има, туку оној кому малку му треба, оној кој им се радува на малите работи и кој кога дава нешто, го дава од срце!
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Фјодор Достоевски
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2015
Број на страници144

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Allison Galbraith
1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB