Пукнатината
Мартина

Пукнатината

Шифра на артикл: 049591
ISBN: 9786084626930
Код на производителот: 49591
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Вермет е неверојатен талент. Читањето на Пукнатината е како откровение; зачудувачки, срцекршачко и славно.“ – Еден Робинсон, автор на Син на измамник „[Вермет] создава незаборавни ликови со чест, почит и вешта рака… Пукнатината е незаборавна.“ – Ли Маракл, автор на Песната на Селија Сместено во заедница со мешано домородно потекло и доселеници, Пукнатината ја раскажува приказната за семејство од повеќе генерации што се справува со последиците од шокантното злосторство. Кога Стела, млада мајка Метис, гледа низ прозорецот една вечер и здогледува некој во неволја во Пукнатината – пусто поле на изолиран појас на земја покрај нејзината куќа – таа ја повикува полицијата да ги извести за можно кривично дело. Во низа променливи наративи, луѓето што се поврзани со насилството – полицијата, семејството и пријателите – ги раскажуваат своите лични приказни до таа кобна ноќ. Лу, социјална работничка, се бори со заминувањето на нејзиното момче со кое живееше. Шерил, уметник, тагува за пр
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Катерина Вермет
Издавач Мартина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници413

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
500 МКД
Sačuvano u omiljne
520 МКД
Sačuvano u omiljne
590 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Ане Рил
400 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Bolton Sharon
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Ian Fleming
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : John Grisham
1.699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Harlan Coben
599 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.43 MB