Низ иглени уши
Арс Ламина

Низ иглени уши

Шифра на артикл: 052619
ISBN: 9786082674629
Код на производителот: 52619
Автор: Кен Фолет
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
1944 година. Во седмиците што претходат на Денот Д, сојузниците ги маскираат своите планови за инвазија со вешто изработени макети на бродови и авиони, а кои треба да послужат како мамка за непријателот. Ако им успее да слетаат на континентална Европа, сојузничките сили ќе добијат предност во војната што го пустоши светот со години и ќе ја однесат борбата против нацистичката закана. Ладнокрвен убиец Неговото оружје е бодежот „стилето“, а неговото кодно име: Ди Надел (Игла). Тој е таен агент на Хитлер и ладнокрвен убиец со аристократско потекло. Во Англија тој ги дознава плановите на сојузниците за Денот Д, но попатно ќе биде разоткриен неговиот идентитет. Смртоносна потера Оставајќи зад себе траги од лицата што ги убил, Ди Надел со помош на чамец се обидува по секоја цена да стигне до германската подморница од каде што ќе ја пренесе важната порака на фирерот, додека МИ5 го следат во чекор. Единствено патот ќе му го попречи еден мал остров во екот на една д
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Кен Фолет
Издавач Арс Ламина
Возраст 6+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници391

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
500 МКД
Sačuvano u omiljne
520 МКД
Sačuvano u omiljne
590 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Ане Рил
400 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Bolton Sharon
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Ian Fleming
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : John Grisham
1.699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Harlan Coben
599 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.43 MB