Девојчето со две имиња
Арс Ламина

Девојчето со две имиња

Шифра на артикл: 007614
ISBN: 9786082594170
Код на производителот: 7614
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Книга за едно семејство што се распаѓа и за две сестрички кои мораат да бидат разделени. Нене (или Даде), постарата сестричка, заминува да ивее со тато, а помалечката Снее, останува со мама. На солзите им нема крај! Едно недоразбирање, едни неискаани зборови и еден недовршен разговор ставаат крај на хармонијата во семејството... Нене не мое да се справи со наплживот на емоcии во своето малечко детско срcе. Сакаат да ја разделат од нејзината сестричка Снее, од нејзиното сонcенcе што го сака cела една вечност од четири години. Страшно! Не мое да им прости на родителите: сега им текнало дека веќе не се сакаат, си решиле господата дека деcата моат така, како бонбончиња, или како некоја чоколада да се поделат! Цааап! На ти тебе едно половинче, а ова другото е за мене! Ееее! Не мое тоа така, нека извинат, ама не мое!... Нене има само една единствена и најголема елба: сето ова да заличи на некаков сладникав филм со среќен крај. Нејзиното сонcенcе Снее повторно ќе ги извикува н
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лектири и читанки за основно образование
Автор Јадранка Владова
Издавач Арс Ламина
Број на страници136

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.45 MB