Се гледаме наскоро. Е.
Антолог

Се гледаме наскоро. Е.

Шифра на артикл: 000014
ISBN: 9786082432562
Код на производителот: 14
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Драгана Евтимова и Владимир Лукаш преку нивните писмописци и раскажувачки гласови - Еписторија и Еписторие, соодветно успеваат во епистоларниот роман, освен реалистичната постапка и секојдневието, да вметнат и нота на надрализам, микрораскази од руски тип налик на оние на Хармс, извадоци од весници и списанија, книжевни критики, па се до делови кои личат како репортажи од National Geographic. Сето ова придонесува овој роман да се чита и како дневник и како размена на електронска пошта и како лексикон на значења и долги прошетки по сферите на реалното, надреалното, магичниот реализам, чудесното и фантастичното. Роман, кој се испишува од психолошките игри и симулации на жживот на Еписторие и Еписторија, двата влога на еден ист совршен јин-јанг карактер. Убавината во романот Се гледаме наскоро. Е. е во тоа што може да се препрочитува неколкупати и одново да се откриваат симболите и алузиите во приказните. А овој роман е дефинитивно хипервитамизиран со тоа. ....
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Драгана Евтимова, Владимир Лукаш
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Година на објавување0
Број на страници144

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Саша Богдан
300 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.46 MB