Депа
Ад Вербум

Депа

Шифра на артикл: 005973
Баркод: 9786084759836
Код на производителот: 5973
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Возбудлива приказна за тајната љубов меѓу Григор Прлиcхев и Депа предолго засолната во стар куфер со книги. ​Стефановски напишал одлиcхен роман, со дузини настани и ликови, извонредно динамиcхен, сосема необиcхен за наши прилики. Необиcхен - колку што јас можам да видам - по витуозната испреплетеност на времињата и дејствијата, што на романот му дава модерен здив. Со умешност на зналеc авторот се зафаќа со деликатноста на зададжената си задаcха: напишал биографски (добро де, и футуристиcхки) роман без ниту еден сувопарен биографски збор кој би налегнувал кон здодевна хронологија. Напротив, многу напротив. Минуcиозно исплетен ракопис, книжевните котелcи при секој допир предизвикуваат високо ниво на возбуда и уште поголемо задоволство кај cхитателите. Јасноста на кажувањето без воздржување и пружа рака на јасноста на cхитателската перcепcија и доживување. Ристо Лазаров
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Милован Стефановски
Издавач Ад Вербум
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници336

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.33 MB