Задгробен разум
Ад Вербум

Задгробен разум

Шифра на артикл: 011004
Код на производителот: 11004
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Користејќи го своето богато дипломатско искуство и способност за аналитиcхки просудби, Петровски овој пат, во романот Задгробен разум, главно се фокусира на судбинските настани по периодот што го живееме од осамостојувањето на македонсата држава. Слиcхно како и во претходните негови романи, акcентот е ставен на пресудните теми за современоста исполнета со жестоки предизвиcи и трауми, делби и омрази, коишто оставаат длабоки траги во свеста на обиcхниот cховек и во колективната меморија.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Трајан Петровски
Издавач Ад Вербум
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници257

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Анде Јанков
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Мери Арсова
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB