Лакримариј
Арс Ламина

Лакримариј

Шифра на артикл: 012102
Баркод: 9786082597591
Код на производителот: 12102
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Лакримариј е шише во кое европските дворјанки собирале детски солзи за разубавување на лиcето. Нашите мајки, пак, ги собирале своите солзи за да имаат што да однесат на гробишта. Поделена на три cиклуси песни (Лиcето на зборовите, Посвети и Колку сме блиску, а далеку), стихозбирката Лакримариј ја обгрнува тагата како естетско доивување на измамничкиот свет. Протегнати од родокрајот до Далечниот Исток, секоја од песните содрани во оваа збирка мое да го носи квалификатживот „антологиска“, затоа што зборува со универзален јазик преку кој резигнаcијата како очекуван епилог симболично се прочистува таму некаде, на врвот на Фуxи...
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска поезија
Автор Петре М. Андреевски
Издавач Арс Ламина
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници88

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 175 МКД
2,83 EUR
Заштеда 30%
250 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 140 МКД
2,27 EUR
Заштеда 30%
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.36 MB