Патот од себеси
Слово

Патот од себеси

Шифра на артикл: 045036
ISBN: 9789989103513
Код на производителот: 45036
Автор: Коле Чашуле
Достапно веднаш
0 МКД
180 МКД
180 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Патот од себеси меѓу кориcите обединува мемоарски записи, проза со призвук на лирика, потсетува на исповед, но наместа, со економиcхноста во дискурсот и со ефектните дијалози, наликува и на драмски текст. чашуле за неговиот можеби роман го кажува ова: Премисата на оваа исповед е да биде обид за мое патување низ нашите, моите години на Победата и едновремено јасна и строга размисла за нас и за мене во нив. Тргам по пат кој однапред го тескоби и тишти болка. Пред се, кога се гледа - себеси.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Коле Чашуле
Издавач Слово
Јазик Македонски
Година на објавување2006
Број на страници153

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Саша Богдан
300 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.42 MB