Тријажа
Тријажа
Тријажа
Тријажа
Темплум

Тријажа

Шифра на артикл: 053659
ISBN: 9786084871682
Код на производителот: 53659
Достапно веднаш
0 МКД
315 МКД
315 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Дел од оваа книга е повеќејазичен експеримент. Обид да се пишува поезија на повеќе јазици едновремено, при што симболите и звукот се пренесуваат со помош на стилски игри. Песните својот лик го имаат на македонски и на други јазици, а авторството се пренесува низ препевот речиси во самиот творечки миг. Проучувајќи ги меѓујазичните хомоними и поставувајќи семантички загатки, се обидов значењето на песната и метафорите да ги мултиплицирам низ различните јазици. Читајќи ја песната на различни јазици читателот ќе открие, се надевам, нови значења. - Ива Дамјановски.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска поезија
Автор Ива Дамјановска
Издавач Темплум
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници63

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
250 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Јосип Коцев
250 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.44 MB