Клупа меѓу светови
Или-Или

Клупа меѓу светови

Шифра на артикл: 004008
ISBN: 9786084770466
Код на производителот: 4008
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Втората поетска збирка „Клупа меЌу светови“ на Горана Митровиќ во која поетскиот субјект, тој „осамен нудист на брегот на излоените чувства“ со автентичен, бескомпромисен и човечки глас изјавува: ја знам единицата мерка за сопствжената сила/ на крајот сум или на почетокот?!/најчиста бев кога изгубив сè/правиме плетенка од нашите судбини/во кругот сум/песни претворени во некролози/градот ми беше пруена дланка па сепак, брзав дома за да се осамам/убав е нашиот кревет кога не сме во него и др. заслуува да се прочита во целост за да се открие контекстот и суштината не само на посочените стихови туку и на секоја песна пооделно. Во свет во кој или животот и смртта нè лаат или се самозалауваме, песните на Горана Митровиќ се песни „со кои се учи вистината“.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска поезија
Автор Горана Митровиќ
Издавач Или-Или
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници81

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 175 МКД
2,83 EUR
Заштеда 30%
250 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 140 МКД
2,27 EUR
Заштеда 30%
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.22 MB