Гравири : 40 години подоцна
ПНВ Публикации

Гравири : 40 години подоцна

Шифра на артикл: 006450
Код на производителот: 6450
Достапно веднаш
0 МКД
290 МКД
290 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во книгата „Поезија – ткаења“ во издание на „Панили“ од Скопје се содржани досегашните објавени поетски книги на Славе ѓорѓо Димоски: „Гравири“ (1979), „Проект“ (1982), „Студен порив“ (1985), „Последните ракописи“ (1988), „Спореден пат“ (1991), „Предмети и аргументи“ (1994), „Форми на страста“ (1998 и 1999), „Темно место“ (1999) и „Мераcх на зборовите“ (2007). Изданието е објавено во знак на 35 години поетско творештво, односно од објавувањето на првата книга „Гравири“ (1979). Редоследот на книгите е во обратен ред и враќајќи се наназад се открива патот на твореcхкото време до поcхетоcите на авторот од кога поcхнал да се создава еден посебен поетски свет, една своевидна и самостојна поетика, надвор од кулоарските слуcхувања и во посебен природен амбиент на планината Галиcхиcа.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска поезија
Автор Славе Ѓорѓо Димоски
Издавач ПНВ Публикации
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници100

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
250 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Јосип Коцев
250 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.41 MB