Дете од лоша фамилија
Антолог

Дете од лоша фамилија

Шифра на артикл: 006884
ISBN: 9786082432847
Код на производителот: 6884
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Луcидноста и страста суштински преточени во поезија на урбаното секојдневје. Спеcифичен, остар и многу силен поетски пристап пренесен од обичен човек. „Дете од лоша фамилија“ е втора збирка поезија на Лешоски. Пишува од дното на душата. Преку 69 одделни поетски сегменти гласно зборува за љубовта, страдањето, начнувајќи ги трагедијата, самотијата, борбата, смртта, тегобноста! Теми колку блиски до поетот, толку и до читателот. Песни во кои неминовно се чувствува хибридноста на љубовта видена во сите форми. Во секој напишан стих се чувствува неговиот внатрешен хаос, сфатен преку симболичка димензија.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска поезија
Автор Дарко Лешоски
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2018
Број на страници192
Димензија20 u0446u043c

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.04 MB