Скриено писмо
Антолог

Скриено писмо

Шифра на артикл: 006971
ISBN: 9786082433448
Код на производителот: 6971
Автор: Митко Гогов
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Тоа (конcептуално) начело е надополнето со визуелното, што создава еден поетски простор-време сcенски или сcенографски реиран и филмски монтиран. Тоа е особен белег на оваа поетска книга и со тоа се одликува, во овој миг, авторскиот профил на Митко Гогов, како претставник на една млада генераcија полна амбиcии, но не секогаш и со препознатлив и оригинален пристап. Митко Гогов покаува доблест да се впушта во иноваcии, и да го истраува поетскиот израз.“ акад. Катиcа улавкова „Со оваа поетска збирка, Гогов се докаува како зрел автор со изградена поетика и естетика, а песните, иако се зачнати и родени во лирското, се стремат кон филозофското и метафизичкото. …МеЌу најсилните и најпрепознатливи гласови на македонската современа поезија.“ д-р Славиcа Гаxова-Свидерска
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска поезија
Автор Митко Гогов
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници96

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
250 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Јосип Коцев
250 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.39 MB