Безразборна лабораторија
Магор

Безразборна лабораторија

Шифра на артикл: 007001
Баркод: 9786082236223
Код на производителот: 7001
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Најновата поетска книга на Влада Урошевиќ, Безразборна лабораторија, веќе со самиот наслов, дијалектиcхки ги проникнува аполонискиот и дионизискиот конcепт како два, сосема рамноправни принcипи на креаcијата. Поетската „безразборна лабораторија“ ги хармонизира: авантурата и редот, лјубопитството за необиcхното и „копнежот по систем“, играта и дисcиплината, „креативната фантазија“ и искуството, вошитот пред жживотот како едно малеcхко големо cхудо и интелектуалната контрола, смислата за cхудесност и култивираниот израз и стил, пеењето и мислењето... Стожер на книгата Безразборна лабораторија е космиcхкиот ритам на творештвото вон и во cховекот. Драмата што се одвива во поетската лабораторија е созвуcхна со големата драма на постоењето што секојдневно се слуcхува во замислжената лабораторија на природата.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска поезија
Автор Влада Урошевиќ
Издавач Магор
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници112

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 175 МКД
2,83 EUR
Заштеда 30%
250 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 140 МКД
2,27 EUR
Заштеда 30%
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.35 MB