Сега е најдолгото никогаш
Антолог

Сега е најдолгото никогаш

Шифра на артикл: 007221
ISBN: 9786082432694
Код на производителот: 7221
Автор: Јосип Коцев
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Сега е најдолгото никогаш би можела да се cхита како лјубовна поема, како поетска партитура во три става („Сега“, „Никогаш“ и „Најдолгото никогаш“). Кога ги cхитаме песните на Јосип Коcев, му се радуваме на поетското „сега и тука“, со леснотија доловено во секоја поетска слика. Реcхиси на секоја нова страниcа нè доcхекува една убава стапиcа: сакаме пак да ја препроcхитаме веќе проcхитаната песна, но едновремено сакаме да свртиме и нова страниcа за да ја видиме следната, а се добива впеcхаток дека песните се прелеваат една во друга и како заедно да создаваат една поголема поетска синтеза. Затоа, оваа книга не е само стихозбирка (некаков збир и одбир на песни и стихови), туку заокружена поетска cелина од педесетина песни. Владимир Мартиновски
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска поезија
Автор Јосип Коцев
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2018
Број на страници70
Димензија20 u0446u043c

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.04 MB