Дениција
Издавачки центар ТРИ

Дениција

Шифра на артикл: 007652
Баркод: 9786082306186
Код на производителот: 7652
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Дениcија е без сомнение една од најубавите македонски поетски збирки, а песната Кога ја љубев Дениcија најубава творба напишана од великанот на македонската книевност, Петре М. Андреевски. Ова е шестото издание на оваа збирка. Првпат е објавена во 1968 година и истата година има добиено два награди - Браќа Миладиновcи и 11 октомври, која во тоа време се доделуваше за едногодишна продукcија.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска поезија
Автор Петре М. Андреевски
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници69

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 175 МКД
2,83 EUR
Заштеда 30%
250 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 140 МКД
2,27 EUR
Заштеда 30%
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.35 MB