Земно и небесно лозје : поетска антологија на виното и лозата
КСЦ Полица

Земно и небесно лозје : поетска антологија на виното и лозата

Шифра на артикл: 008128
ISBN: 9786084850229
Код на производителот: 8128
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Виното и поезијата отсекогаш оделе рака подрака. И двете ги опиваат душата и духот. читателот на оваа книга ќе се увери во тоа дека виното е свет пронајдок, кон кој и ние треба да се однесуваме со света поcхит. читајќи ги песните како вински пехари, и тој може да му се препушти на светото пијанство за кое говори Руми, а кое cховекот го поcхувствувал уште пред Создателот да го насади првото лозје.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска поезија
Автор Ефтим Клетников
Издавач КСЦ Полица
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници221

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
399 МКД
6,46 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.04 MB