Јас сум сон

Јас сум сон

Шифра на артикл: 008436
ISBN: 9786084864103
Код на производителот: 8436
Достапно веднаш
0 МКД
150 МКД
150 МКД
2,43 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Книгата поезија „Јас сум сон“ претставува филозофско-поетска рапсодија за феноменот на сонот. Сонот виден низ окото на будниот поет и гласноговорник, божество и метафизичка завеса над свесното човечко битие. Тој е тајна и вистина, вечен прашалник и претскажувач на неслученото. Испеана во прецизен римуван стил оваа поезија истовремено му наметнува на читателот книжевна наслада и контемплативно патување низ неодгатнатите длабочини на умот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска поезија
Автор Стефан Јовески
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници39

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
399 МКД
6,46 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB