Политики на стравот
Восток

Политики на стравот

Шифра на артикл: 047527
ISBN: 9786084885504
Код на производителот: 47527
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Песните во оваа збирка се вртат околу носечкиот мотив на стравот, кој станува своевидна поетска филозофема на авторката. Стравот во оваа збирка е и чувство и место и време, емоција, хронос и топос, индивидуален страв, колективен страв, страв од животот, страв од смртта. Поетиката е комбинација на лирското и интимното од една страна, и ангажираното и општественото од друга.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска поезија
Автор Славица Гаџова Свидерска
Издавач Восток
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници70
ДимензијаA5
Во моментов нема коментари

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Јосип Коцев
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Katica Qulavkova
320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
390 МКД
6,31 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.14 MB