Скопски улици
Бегемот

Скопски улици

Шифра на артикл: 050447
ISBN: 9786084869702
Код на производителот: 50447
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во „Скопски улици“, градот е распослан пред читателот како лавиринт што треба да се истражи, но за кој, сепак, имаме одредени патокази. На родниот град Васко Марковски му пристапува како на место што го посетува за првпат – ретка, но толку потребна вештина за да се избегне баналноста кога се пишува за градот. Авторот го изострува своето око како објектив што го пронаоѓа само она што не е видливо на прва. Понекогаш тоа е некаква асоцијација или аналогија, сцена, слика, референца од музиката или поп-културата… Но секогаш резултира со мала урбана епифанија.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска поезија
Автор Васко Марковски
Издавач Бегемот
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Година на објавување2022
Број на страници147

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
399 МКД
6,46 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB