Prush nen kembe
Албас

Prush nen kembe

Шифра на артикл: 056586
ISBN: 9789928027924
Код на производителот: 56586
Автор : Katica Qulavkova
Достапно веднаш
0 МКД
320 МКД
320 МКД
5,18 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Poezia e saj është përkthyer në gjuhë të ndryshme dhe është vlerësuar me çmimet më të larta letrare në Maqedoni. Katica Qulavkova është profesoreshë e teorisë së letërsisë, e letërsisë hermetike dhe e të shkruarit letrar në Universitetin e Shkupit; anëtare e Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Maqedonisë; anëtare e Akademisë Europiane të Shkencave dhe Arteve në Salsburg dhe zëvendëspresidente e PEN International. Ka drejtuar Komitetin e të drejtave gjuhësore dhe përkthimit në PEN International.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска поезија
Автор Katica Qulavkova
Издавач Албас
Возраст 18+ години
Јазик Албански
Повез Мек повез
Година на објавување2016
Број на страници144

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
399 МКД
6,46 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Јосип Коцев
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.47 MB