Две мориња
Антолог

Две мориња

Шифра на артикл: 057510
ISBN: 9786082436562
Код на производителот: 57510
Автор: Јосип Коцев
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Новата поетска книга на Јосип Коцев е убава, зрела и избрусена. Препознатливиот формат на „крвава љубовна лирика“ или „адресирана љубовна лирика“ си е зачуван, но, за среќа, и надограден, развиен со едни прекрасни, длабоки рефлексивни песни од кои на врвот е „Детства“. Оливера Ќорвезироска Она што Коцев го најави уште во 2015 година со своето првенче „Јас, Квентин Скриблер“, а растеше во неговите следни дела, сега е сосема препознатлив знак за неговото веќе зрело поетско писмо: непоправлив лиричар, мајстор на кусиот, прецизен, а сепак толку раскошен стих. Александра Јуруковска
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска поезија
Автор Јосип Коцев
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници88

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB