Ветар и магла

Ветар и магла

Шифра на артикл: 060224
Баркод: 9786082436715
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Вера Лилчиќ е автентична но необична појава во нашиот контекст. Таа засега е книжевна сенка меѓу многуте кулиси издигнати угоре, но судејќи по ракописите што постепено ги отвора пред јавноста, многу лесно можеме да ја сместиме и во книжевните призраци што ја збогатуваат нашата издавачка програма. И со оваа своја збирка во чии стихови вешто се испреплетуваат емотивните вибрации и носталгијата по минатото таа нè опсипува со својата зборовна топлина, како силен сноп свежа светлина во апсолутна, длабока темнина.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска поезија
Автор Вера Лиличиќ
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници63

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 175 МКД
2,83 EUR
Заштеда 30%
250 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 140 МКД
2,27 EUR
Заштеда 30%
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.22 MB