Ноќно небо
ПНВ Публикации

Ноќно небо

Шифра на артикл: 093756
ISBN: 9786082650920
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Топла и човечна, искрена и непосредна, едноставна и слоевита - хаику поезијата на Александар Маџаровски не соочува со низа привидни противречности. Стиховите се длабоко лични, а истовремено - општочовечки. Кога ги читаме песните од оваа книга, за сите нешта околу нас имаме чувство дека се суштински дел од нас, па затоа се повеќе ни значат.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска поезија
Автор Александар Маџаровски
Издавач ПНВ Публикации
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници79

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
399 МКД
6,46 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.07 MB