Секој секому огледало
ПНВ Публикации

Секој секому огледало

Шифра на артикл: 093794
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Секој секому огледало е време исполнето со смисла. Во оваа книга поезијата повторно пее во ритам и во рима, убавиот македонски јазик е оживеан, на старите подзаборавени зборови им е најдено ново место. Андреј Ал-Асади ем знае што прави ем знае како да го направи тоа. Необична, разиграна книга, а пак сериозна, баш каков што го знам и Андреј - сериозен, строг, со опасна смисла за хумор и со насмевка под мустаќ! - Ѓоко Здравески
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска поезија
Автор Андреј Ал-Асади
Издавач ПНВ Публикации
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници59

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
399 МКД
6,46 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.08 MB