Меѓу копнежот и сонот
Збор

Меѓу копнежот и сонот

Шифра на артикл: 094165
ISBN: 9786085002566
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Откако постои светот и векот, човекот постојано настојува да воспостави рамнотежа меѓу разумот и чувствата, меѓу телесното и духовното, меѓу сонот и јавето. Трага по волшебна формула што ќе му помогне да ја задржи острината на умот и мирот во душата. И во таа вечна потрага излегува на мегдан со своите емоции, со своите копнежи и соништа. Тие се заедничкиот именител, сврзното ткиво на нашето битие. Без разлика на кое општествено скалило с,е. без разлика во кое и какво општество живееме, сите ние како луѓе ги носиме со себе, невидлив багаж ни се на патувањето низ животот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска поезија
Автор Соња Карбева
Издавач Збор
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници71

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
399 МКД
6,46 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB