Небо од стихови
Антолог

Небо од стихови

Шифра на артикл: 063942
ISBN: 9786082437163
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Софија Добревска на еден чудесно едноставен начин знае на мигот да му даде продолжено дејствие. Оној обичен миг со кој ние вообичаено се разминуваме не обрнувајќи никакво внимание на него. Патем, таа умее многу вешто да нè зароби во тој миг и ние наеднаш чувствуваме возвишеност во она што би го одминале. Среде тој миг Софија Добревска нè „облекува“ во својата поезија давајќи ни краток восхит што веројатно долго ќе го паметиме, а можеби никогаш нема да го заборавиме. Збирката „Небо од стихови“ се чита во еден здив, практично се вдишува, ама потоа одеднаш имате потреба одново да се вратите отпочеток, оти вдишувањето/издишувањето ви се гледа како малечок магиски ритуал низ кој одново сакате да поминете, внимавајќи притоа што повеќе од тој воздух од стихови да задржите во себе. Александар Русјаков
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска поезија
Автор Софија Добревска
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2024
Број на страници61
Димензија12 x 20 cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
399 МКД
6,46 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB