Додека спиеш
Чудна Шума

Додека спиеш

Шифра на артикл: 064009
ISBN: 9786084938712
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Се разбудив во свет во кој нѐ нема Близу беше тој летен сон, речиси го насетив треперењето на крилјата на птиците пред полетување Не ги сакам зимите, тогаш сакаш да спиеш Залудно ти се провирам под ќебето Сонот ти е цврст и празен Светот е потопен во немир Сивило и бетон Време е да се љуби без да се сонува Птиците на гранките повремено знаат да се размрдаат како од штрек и да ги растресат крилјата Ни го сонат сонот
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска поезија
Автор Биљана Стојановска
Издавач Чудна Шума
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2024
Број на страници73

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
399 МКД
6,46 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB