Kujtesa matematikore : doracak për moshën parashkollore : (4 - 5 vjeç)
Едука Мак

Kujtesa matematikore : doracak për moshën parashkollore : (4 - 5 vjeç)

Шифра на артикл: 036035
ISBN: 9786084737766
Код на производителот: 36035
Достапно веднаш
0 МКД
240 МКД
240 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Двата лика ТЕКНУВАЛКА и ТЕКНУВАЛКО ги водат деcата во математички истраувалки, решавалки и неверојатни патувалки. Прирачникот е компитабилен со принcипите и аспектите на програмата за рано учење и развој со примена на холистичкиот пристап во обработката на содрините. Активностите се длабоко осмислени со различни илустративни и содрински креативни решенија за интегрирање на cелите и задачите од повеќе воспитно-образовани подрачја и различните аспекти од развојот на детската личност. Прирачникот е погоден за индивидуални активности на деcата, за развој според сопственото темпо и за неговото следење од страна на возрасните. Воедно даваат одлична моност и за воспоставување на интеракcии и комуникаcија на релаcија дете-дете и дете возрасен. МАТЕМАТИКАТА Е СЕКАДЕ ОКОЛУ НАС! Математиката е музика, танc, двиење, cртање, боење, говорење, емоcија. Математиката е друење, играње, мислење и текнување.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Математика и статистика
Автор Ели Маказлиева
Издавач Едука Мак
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници52

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.73 MB