ПИЕСИ за пијано 3,<br />
 Романтизам и импресионизам Кн.1
Арс Ламина

ПИЕСИ за пијано 3,
Романтизам и импресионизам Кн.1

Шифра на артикл: 008878
Код на производителот: 8878
Достапно веднаш
0 МКД
590 МКД
590 МКД
9,55 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„„Пиеси за пијано – романтизам и импресионизам“, уредени од м-р Снежана Анастасова Чадиковска и м-р Стојанчо Баковски, излегоа од печат и се достапни за нарачка. Публикациите се дел од едицијата Compendium Musicum на Музичкиот издавачки центар од Скопје, кои имаат цел да претстават во македонската јавност значајни стилски периоди низ нотен запис, да им овозможат на учениците по пијано на сите степени на образование да се запознаат преку организирано нотно издание барем со еден мал дел од музиката на барокот, класицизмот, романтизмот и импресионизмот, како и да им послужат на сите оние за кои изведбата на пијано е своевидно духовно задоволство. Постапноста на услонување на пијанистичката фактура и музичката содржина на делата ги разоткрива можностите на овој зборник во смисла на практичен прирачник во процесот на изучување на инструментот пијано и музиката воопшто.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Музичка уметност
Автор Снежана Атанасова Чадиковска, Стојанчо Баковски
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување219
Број на страници116

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.54 MB